HABER PORTALI
Site Slogan

Mesut Özil’in hayatı kitap oldu!

Werder Bremen, Schalke 04, Real Madrid’de oynadıktan sonra Premier Lig ekiplerinden Arsenal’de futbol yaşantısını sürdüren Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’in hayatını konu alan kitap piyasaya çıktı.

Kai Psotta’nın kaleme aldığı “Mesut Özil, Futbolun Büyüsü ve Gerçekleşen Hayaller” adlı kitabın önsözünde Almanya A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw ve Manchcester United Menajeri Jose Mourinho’nun da Mesut Özil’le ilgili görüşleri de yer aldı.

Kariyer, transferleri ve ilginç anılardan dolu olan kitapta Mesut Özil’in A Milli Takım tercihiyle ilgili de bilgiler yer alıyor.

Almanya A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, Mesut Özil’in büyük bir hayranı olduğunu, milli takımın değişmezlerinden olduğunu dile getirdi. Mesut’a büyük saygı duyduğunu vurgulayan Löw şunları söyledi:

“Mesut Özil hayranıyım ve ona her açıdan çok saygı duyuyorum. O, milli takımımızın değişmez bir sütunudur ve benim antrenör olduğum karşılaşmaların çoğunda görev almıştır. Her zaman güvenebileceğim biridir.”

“Ayrıca Mesut, kendine özgü oyunuyla sahada her zaman özel anlar yaratan bir oyuncudur. Mesut sesi çok yüksek çıkan biri değil fakat takımımız içinde onun sözlerinin ağırlığı çok büyük.”

“Harika bir takım oyuncusu olan Mesut gibi sıra dışı bir oyuncu, takımımız saflarında yer aldığı için hepimiz mutluluk duyuyoruz.”

Real Madrid’i çalıştırdığı dönemde Mesut Özil’i transfer eden Manchester United Menajeri Jose Mourinho, eski öğrencisini özlediğini vurguladı. Mesut’un transfer sürecini anlatan Portekizli çalıştırıcı, kaleme aldığı önsözde şunları aktardı:

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.